Jenže ona přežila

Úchylný kněz! Přišel dát poslední pomazání ženě, při tom ji zneužil

Chlípný kněz Gerold Langsch
Zdroj: Policie, Getty Images
Chlípný kněz Gerold Langsch
Téma:

Hrůzné chvíle si v hospicu u města Austin v Texasu prožila vážně nemocná žena. Nejenže její stav byl tak vážný, že k ní přivolali kněze, aby jí dal poslední pomazání, pětasedmdesátiletý farář Gerold Langsch ji při tom začal sexuálně zneužívat. Jenže žena nezemřela, jak kněz i lidé z hospice čekali, a o tom, co se stalo, mohla informovat policii.

K sexuálnímu napadení těžce nemocné pacientky mělo dojít v hospici v říjnu loňského roku. Žena měla vážné zdravotní potíže a všichni si mysleli, že umírá. Pět dní poté, co ji kněz dával poslední pomazání, byla o případu informována policie. Kněze zatkli teprve teď v březnu.

 

Zdržení způsobil špatný zdravotní stav ženy. Až v březnu mohla kněze osobně identifikovat, což policisté potřebovali k tomu, aby mohli chlípného duchovního konečně zatknout.

 

Podle výpovědi poškozené ženy jí kněz začal nejprve svěcenou vodou mazat hrudník, pak vodu vyměnil za krém, masíroval jí prsa, mačkal bradavky a ptal se "Je ti to příjemné?" Pak se měl snažit dostat se jí do kalhot, to se mu ale nepovedlo, uvedla televize CBS.

 

Poškozená žena uvedla policistům, že z toho byla v šoku, cítila se nepříjemně, zmateně a jako "hnusný kus masa".

 

 

Reverend Langsch od února už nemohl vykonávat kněžské povinnosti, diecéze totiž obdržela udání, že měl Langsch ve vztahu k jinému dospělému věřícímu překročit hranice vhodného chování, nešlo ale o fyzický kontakt.

 

Policie žádná všechny další oběti, které kněz obtěžoval, aby se přihlásili na tísňovou linku. Na soud bude Langsch čekat na svobodě. Z vazby jej propustili poté, co zaplatil kauci 15 000 dolarů, v přepočtu 314 tisíc korun.

Související témata:
vbo TN.cz