To snad ne

Učitel neuměl číst ani psát! Školu po výpovědi zažaloval

Mladý učitel
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Muž neuměl pořádně číst ani psát, to ho ale neodradilo od snu stát se učitelem. Absolvoval program, po kterém byl umístěn do katolické střední školy na předměstí Londýna. Poté, co dal výpověď, školu žaloval. Jeho stížnost ale úřady zamítly.

Faisal Ahmed se přihlásil do rekvalifikačního programu Teach First, který každoročně dostává miliony liber za to, že nejlepší absolventy umístí do prestižních škol. Ahmed ale trpí dyspraxií, kvůli které není schopen dlouho psát. Navíc pořádně nerozumí ani psanému textu.

 

Charitativní organizace, která program zaštiťuje, to ale zamlčela a poslala Ahmeda učit na prestižní katolickou střední školu na předměstí Londýna. Po několika dnech ředitel zjistil, že Ahmed neumí psát ani číst, proto si ho pozval na kobereček. Píše o tom portál The Sun.

 

Ředitel Ahmeda suspendoval a ten poté sám ve vzteku podal výpověď. Zřejmě si to ale později rozmyslel a školu zažaloval pro neoprávněné propuštění a diskriminaci na základě handicapu. Soud ale dal za pravdu škole Thomase Morea a jeho stížnost smetl ze stolu.

 

 

Ahmed na škole krátce učil už v roce 2016, až nyní, po rozhodnutí soudu, ale vše vyšlo najevo. Charitativní pracovníci poté přiznali, že prestižní školu nezpravili o zdravotním stavu Faisala Ahmeda. Měl přitom studenty připravovat na maturitu a učit nejdůležitější předměty.

epa TN.cz