Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zdravotní problémy

Učitel otrávil přes dvacet dětí! Chtěl se pomstít svému kolegovi

Školka
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Otřesný případ se stal minulý týden ve středu v Číně ve městě Ťiao-cuo, kde se učitel rozhodl otrávit dvaadvacet dětí ve školce. Do kaše, která byla podávána k snídani, umístil dusitan používající se především v masných výrobcích. Dětem začalo být špatně a zvracely. Okamžitě byly převezeny do nemocnice.

V mateřské školce Meng Meng ve městě Ťiao-cuo v Číně se rozhodl učitel pomstít svému kolegovi a přinesl do práce dusitan, který se používá při konzervování masa. Chemickou látku dal dětem do kaše, kterou jim přichystal k snídani.

 

Děti včetně kolegy však začaly zvracet a měly nevolnost. Podle jejich výpovědí chutnala kaše hořce a slaně místo toho, aby byla sladká, informoval Dailymail.

 

Všechny děti byly odvezeny do nemocnice, kde je lékaři vyšetřili a konstatovali, že mají otravu. Rodiče se o všem dozvěděli od ředitele školky. "Když jsem přijel do školky, moje holčička už byla nemocná. Kromě mého dítěte, tady byly tři nebo čtyři další děti, které vypadaly velmi nemocně a byly bledé," řekl pan Li.

 

 

Většina dětí se rychle zotavila a mohla jít domů. Jedno však zůstalo v kritickém stavu a bylo převezeno do nemocnice v Čeng-čou. Učitele, který měl děti otrávit, zadržela policie.

reg TN.cz