pomohla mu amnestie

Učitele obvinili z obtěžování školaček. Zneužívat dívky měl už dříve

Kristýna Šimánková
Kristýna Šimánková, David Pik
Publikováno 26. 9. 2019
Téma:

Na základní škole v Berouně učil kantor, který je obviněný z několika sexuálně motivovaných trestných činů. Podle policie měl obtěžovat během několika let čtyři školačky. Teď je ve vazbě a čeká na soud. Podle informací televize Nova to není poprvé, co je s prohřeškem tohoto druhu spojovaný. Minule se však na něj vztahovala amnestie.

Pohlavní zneužití, navazování nedovolených kontaktů s dítětem, ohrožení mravní výchovy a zneužití dítěte k výrobě pornografie. Tak zní obžaloba namířená proti učiteli berounské základní školy. Na té byl tento muž i třídním na druhém stupni.

 

"Běhá mi mráz po zádech, takoví lidé by vůbec neměli pracovat s dětmi," reaguje jeden z rodičů. Podle ředitele školy Antonína Leopolda však učitel v jeho škole nic nekalého neprováděl. "Tady se choval absolutně normálně," řekl ředitel.

 

Muž byl podle informací televize Nova za zneužívání ani ne patnáctileté dívky odsouzený už v roce 2012 v Praze. Díky amnestii mu ale byl trest prominutý a jeho trestní rejstřík tak byl opět čistý.

 

 

To ale ředitel školy popírá. "Kdyby neměl čistý rejstřík, tak jsem ho přece nemohl vzít. Nic vám k tomu ale opravdu neřeknu," sdělil televizi Nova.

 

Učitel měl komunikovat se školačkami přes sociální sítě, kde je měl nutit pořizovat choulostivé záběry, a měl se s nimi údajně i osobně scházet. Případ paradoxně odhalili na druhém konci republiky - v Jihlavě. Podle informací televize Nova měl ale obtěžovat nezletilé dívky i v Plzni, Sušici a na Přerovsku. Tam měl mít s teprve třináctiletou dívkou několikrát pohlavní styk.

 

Celý spis už předala policie na státní zastupitelství v Jihlavě. "Ve věci byla již podána žaloba, ovšem vzhledem k věku poškozených nebudeme sdělovat žádné další informace," uvedl okresní státní zástupce Kamil Špelda. Obžalovaný muž je teď v brněnské vazební věznici, kde čeká na soud. V případě prokázání viny mu hrozí až osm let za mřížemi.

TN.cz