nedostatek učitelů

Učitelé získají příspěvek 200 tisíc. Musí ale splnit několik podmínek

Téma:

V Karlovarském kraji bojují s nedostatkem učitelů. Těm nově nastupujícím proto slibují příspěvek až 200 tisíc korun. Zájemci ale musí splnit několik podmínek.

V tuto chvíli chybí ve školách v Karlovarském kraji 36 učitelů. Na jejich přilákání zatím kraj vyčlenil čtyři miliony korun. Nutná je odborná kvalifikace zájemců. Učitel musí v pracovním úvazku zůstat minimálně po dobu pěti let.

 

Hlásit se však mohou také zájemci bez pedagogického vzdělání. U nich je doplnění odborného vzdělání podmínkou pro získání příspěvku. Zájemci o příspěvek navíc nesmějí odpracovat méně než 30 hodin týdně. Zároveň také není možné, aby dotyčný pracoval jako pedagogický pracovník v regionálním školství. A to minimálně v předešlých dvou letech.

 

 

Příspěvek je tedy zacílený tak, aby do škol přilákal úplně nové pedagogy. Náborové příspěvky jsou vyhrazené pouze pro školy zřizované krajem. Kromě středních škol je to i několik škol základních. Pro školy zřizované obcemi je dotační program zatím pouze plánovaný.

 

Nedostatek kvalifikovaných učitelů řeší na Karlovarsku dlouhodobě. Největší zájem je o učitele přírodních věd, jako je matematika a fyzika.

Petr Bača, JH TN.cz