Brutální vražda

Učiteli ve Francii usekli hlavu. Žákům ukázal Mohameda s holým zadkem

Petr Zelený
Petr Zelený
17.10. 2020 16:25
Téma:

Postupně vyplouvají na povrch nové detaily brutální vraždy, která se stala v pátek odpoledne nedaleko Paříže. Agresor, původem z Čečenska, při ní na ulici uřezal hlavu sedmačtyřicetiletému učiteli Samuelu Patymu. Útočníka později zastřelili přivolaní policisté, kteří ho pronásledovali.

Jak píše britský Mirror, kantor čelil výhrůžkám a měl obavy o svoje bezpečí už před pátečním útokem. Část rodičů svých žáků měl rozhněvat tím, že při hodině ukazoval komiksy s muslimským prorokem Mohamedem. A to včetně obrázku, na němž prorok vystrkoval holý zadek.

 

Policie po brutální vraždě Patyho zatkla celkem devět lidí, včetně rodičů jednoho z dětí, které chodilo do školy, kde kantor vyučoval dějepis a zeměpis.

 

K činu už se vyjádřil francouzský prezident Emmanuel Macron. Nechal se slyšet, že vražda nese veškeré známky "islámského teroristického útoku" a že učitel se stal obětí vraždy, "protože vyučoval svobodu projevu," cituje Macrona BBC.

 

Upřímnou soustrast na twitteru vyjádřil i český premiér Andrej Babiš:

 

 

Podle svědků osmnáctiletý útočník uřezal Patymu hlavu velkým kuchyňským nožem a křičel u toho Alláhu akbar (Bůh je veliký). Mladík následně z města Conflans-Sainte-Honorine, které leží na severozápadním předměstí Paříže, prchl do sousední obce Éragny.

 

 

Tam ho dohnali přivolaní policisté. Protože byl mladík stále agresivní, tak ho nakonec museli zastřelit. Mezi zatčenými jsou i bratři a prarodiče útočníka.

 

Paty krátce před svou tragickou smrtí vedl hodinu, v níž se svými žáky mluvil o svobodě projevu a vyjadřování. Při té příležitosti zavzpomínal na útok na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a žákům ukazoval karikatury proroka Mohameda. Muslimským dětem přitom prý řekl, že pokud se cítí uražené, mohou ze třídy odejít pryč.

 

I tak si údajně následně několik rodičů ve škole stěžovalo a minimálně jeden požadoval pro učitele vyhazov.

 

Pusťte si video z pátku:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz