pieta za zesnulou

Učitelka Martina zemřela při nehodě! Zdrcení žáci uspořádali pietní akci

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 15.11. 2019 20:33

Na základní škole v Lysicích v pátek visel černý prapor. Žáky a učitele zasáhla smrt oblíbené učitelky Martiny, která ve čtvrtek zemřela při tragické nehodě na Mělnicku. U školy se konala pietní akce, na které se mohli lidé s učitelkou dějepisu a občanské výchovy rozloučit.

"S politováním musím oznámit, že včera 14. 11. došlo v průběhu školní exkurze k dopravní nehodě, při které přišla o život naše paní učitelka. Tato tragická událost velmi poznamenala chod naší školy a všechny žáky i zaměstnance školy hluboce zasáhla," potvrdila smutnou událost ředitelka školy Pavla Nesnídalová.

 

"V této těžké chvíli žádám o respektování soukromí všech, kterých se tato tragédie, ať už jakýmkoliv způsobem, dotýká," dodala ředitelka. Místní studenti uspořádali pietní akci.

 

"Jak už to v životě chodí, tak lidi přichází a bohužel taky odchází. Tímto prosím všechny - jak bývalé, tak i současné žáky základní školy, aby dorazili před budovu, kde se společně rozloučíme a zapálíme svíčku za paní učitelku," uvedl zakladatel akce.

 

Účast potvrdilo přes 300 lidí. "Kytka či svíčka jsou na místě, není to povinnost, ale svíčku bychom měli zapálit všichni," je uvedeno v události. "Odpočívejte v pokoji, nezapomeneme," píší smutní žáci. Ke škole začali nosit svíčky už krátce po tragédii.

 

 


Nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne, kdy se na Mělnicku srazilo nákladní auto a autobus, kterým jela učitelka s dětmi. Učitelka tragickou nehodu nepřežila. "Sedm dětí se lehce zranilo, na místě byly ošetřeny a transportovány do nemocnice," popsala mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

 

"Po nehodě zůstal v autobuse zaklíněný řidič, hasiči jej museli vyprostit," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Záchranáři řidiče převezli se středně těžkým zraněním do nemocnice.

Další srážka autobusu a náklaďáku


 

Související témata:
TN.cz