skandál ve škole

Učitelka šokovala rasistickou sms: "Cikánka," napsala romské ženě

Nevhodná zpráva
Zdroj: Getty Images, Facebook/ Ga Bi Ca
Ilustrační foto
Téma:

Nevhodnou SMS obdržela jedna z maminek, jejíž dcera navštěvuje školku v bratislavské Vrakuně. Učitelka v textové zprávě, která měla zřejmě přijít někomu jinému, označila maminku za "cikánku". Zpráva nyní koluje po internetu.

Od učitelky napřed přišla SMS, že by matka měla zaplatit peníze za obědy pro svou dceru, dítě prý jinak nedostane najíst. Jen několik minut nato přišla další zpráva, která měla zřejmě patřit někomu jinému. "Cikánce jsem napsala, že malá nedostane oběd," stálo v textovce.

 

Anketa

Měla by učitelka za nevhodnou SMS ve školce skončit?

Hlasovalo 4182 lidí.

 

"Paní učitelka se zmýlila a omylem poslala zprávu mně, psala tam o mě jako o cikánce. Takto mají učitelky mluvit? Myslím si, že každá maminka má jméno, ať už je to cikánka, sedlačka, Číňanka nebo Mongolka," okomentovala podle portálu tvnoviny.sk naštvaná matka, která zprávu s urážlivým textem dostala.

 

 

Na situaci už zareagoval i starosta městské části Martin Kuruc. "Chci se za zřizovatele omluvit za takto nevhodné chování naší paní učitelky. Kategoricky odmítám jakékoliv projevy rasové nenávisti. Okamžitě jsem začal jednat, spojil jsem se telefonicky s vedoucí školského odboru a ředitelkou školky. Je to líto všem zúčastněným," prohlásil Kuruc.

 

 

Podle Kuruce se už matce omluvila i ředitelka školky a učitelka už také musela vše vysvětlit. Případ se prý bude nadále řešit podle právních předpisů.

rod TN.cz