odporný čin

Číňanka ve školce otrávila 25 dětí, jedno zemřelo. Dostala trest smrti

Učitelka ve školce - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
29.9. 2020 11:23
Téma:

Čínský soud udělil trest smrti učitelce, která na jaře minulého roku otrávila 25 dětí dusitanem sodným. Jedno z nich po dlouhých měsících v nemocnici zemřelo. Jedovatou látku měla dát dětem do jídla poté, co se pohádala s kolegynií.

Soud v čínském městě Ťiao-cuo v pondělí odsoudil učitelku Wang Yunovou k trestu smrti za otravu 25 dětí, informoval web BBC. Případ se stal již v březnu minulého roku, kdy Yunová dala žáčkům do kaše dusitan sodný. Hned po snídani začalo 23 z nich zvracet a kolabovat.

 

Jeden chlapec zemřel v lednu letošního roku po deseti měsících strávených v nemocnici. Podle soudu se jedná o opovrženíhodný čin s velmi vážnými následky. Za to si podle něj zaslouží přísný trest.

 

Yunová dala jedovatou látku do jídla dětem, na které dohlížela její kolegyně. Mělo se jednat o pomstu poté, co se spolu pohádaly. Dusitan sodný se používá v potravinářství k ošetření masa, nicméně ve velkém množství je jedovatý. Yunová podle soudu věděla, že je dusitan sodný škodlivý, a přesto v jednání pokračovala.

 

 

Mnoho nevinných dětí tak kvůli ní skončilo v nemocnici. Soud navíc rozhodl, že učitelka i mateřská škola, v níž pracovala, musí odškodnit rodiny otrávených dětí.

 

Trest smrti je v Číně poměrně běžně využívaným nástrojem. Ačkoliv vláda odmítá zveřejnit data o počtu popravených věznů, lidskoprávní organizace odhadují, že se jedná o tisíce lidí ročně. Trest smrti se v Číně provádí buď pomocí injekce, anebo zastřelením.

TN.cz