Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hodnotné ceny

Účtenkovka je v plném proudu! Hraje se o peníze a hodnotné ceny

Účtenková loterie se rozjela naplno a TV Nova se podařilo zjistit, co vedle milionu korun mohou lidé dál vyhrát. Ministerstvo financí zveřejnilo druhou cenu, kterou je osobní auto v hodnotě 400 tisíc korun. Zeptali jsem se také analytiků, jakou šanci na výhru vůbec soutěžící mají.

Milion korun za to, že si za svůj nákup od jakéhokoliv obchodníka vezmete účtenku a zaregistrujete ji do soutěže, taková je první výhra a lidé soutěží o 106.

 

"Už v prvním týdnu se zaregistrovalo více než čtvrt milionu aktivních hráčů, v současnosti máme zhruba 300 tisíc aktivních hráčů a účtenek, které tito hráči zaregistrovali je někde mezi jedním až dvěma miliony," řekl mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

 

 

Milion jako první výhra je znám už od vyhlášení soutěže, jenže co se bude vyhrávat dál do teď nebylo jasné. "Druhou cenou bude automobil Ford Focus kombi v tmavě modré barvě blazer s klimatizací, s CD přehrávačem, s 6 airbagy, s USB slotem, se zadními parkovacími senzor," dodal mluvčí. Pravidla účtenkové loterie najdete zde.

 

Dohromady se za měsíc říjen hraje o 21 025 výher. Po milionu korun a autu můžete vyhrát třeba 300 tisíc korun. A pozor, výhry se nedaní!

 

Větší šance na výhru bude podle Kovandy až v dalších kolech. "Je určitá šance je, nicméně čekám v těchto prvních fázích účtenkovky, že bude enormní zájem o ni. Ta šance na výhru bude v těch následujících měsících, když bude zájem slabší než nyní, bude vyšší," řekl analytik Lukáš Kovanda.

 


Podle Kovandy není zaručený tip jak vyhrát. "Žádný zaručený fígl není, pochopitelně registrovat co nejvíce," dodal.

ham TN.cz