soudní proces

Muž týral rodinu, ženě hrozil vypíchnutím očí, tvrdí žaloba

Téma:

Olomoucký krajský soud v pondělí projednával případ brutálního týrání ženy a jejích dvou dětí ze Vsetínska. Obžalovaným je bývalý přítel ženy, který jí prý vyhrožoval likvidací, vypíchnutím očí nebo podpálením domu. Za to mu teď hrozí až 12 let vězení. Obhajoba ale vše odmítá.

Nadávky, výhrůžky, psychické týrání, to všechno musela podle obžaloby žena od svého přítele snášet dlouhá léta. Až když děti odrostly, rozhodla se život s tyranem ukončit. "Měla jsem strach a on měl rukojmí děti. Takže bohužel to nešlo," popsala žena.

 

Přitom začátek vztahu byl takřka idylický, muž se k ženě nastěhoval, přišlo dítě a rok nato druhé. "Dělal na všechny dobrý dojem a nikdo by nevěřil, že by byl schopen něčeho takového," doplnila týraná žena.

 

Jenže jeho chování se potom rychle změnilo. "Mně zakazoval styk s okolím. A kdo se dal se mnou do řeči, tak bohužel jsme od něho měli postih," popsala žena.

 

Po několika letech se žena rozhodla promluvit na policii. To ale jejího tehdejšího přítele ještě víc rozlítilo. Údajně jí řekl, že jí uřeže nohu nad kolenem a bude se dívat jak vykrvácí. Malým dětem měl vyhrožovat zapálením domu a taky tím, že budou muset obyčejnou lahví požár hasit.

 

 

Jako velkého podivína mají lidé muže zafixovaného i ve vesnici, kde s družkou žili. Obžalovaný ale týrání odmítá. Údajně s tím přišla jeho přítelkyně až když za ní odmítl splácet dluhy, které prý nasekala. Senát olomouckého krajského soudu tak čeká nejspíš nelehké rozhodnutí. Ve hře je totiž mnohaletý pobyt za mřížemi.
 

tn.cz / TV Nova