Válka prezidentů

Udělal z prezidentského úřadu reality show! Obama se obul do Trumpa

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
28.10. 2020 13:16
Téma:

Předchůdce současného prezidenta Spojených států Barack Obama si pořádně rýpl do Donalda Trumpa. Prohlásil o něm, že žárlí na to, kolik pozornosti věnují média pandemii, a že funkci prezidenta bere pouze jako nástroj, který mu má dopřát co nejvíc pozornosti.

O svém favoritovi má Barack Obama jasno. Donalda Trumpa ve funkci znovu nechce. "Žárlí na mediální pokrytí covidu. Z Bílého domu udělal horkou zónu. Pandemie by byla náročná pro každého prezidenta, ale představa, že tento Bílý dům udělal všechno, aby to úplně nezkazil, je nesmyslná. Nemůžeme si to dovolit další čtyři roky," prohlásil Obama na Trumpův účet.

 

Barack Obama o Trumpovi podle informací portálu Mirror mluvil během svého projevu na volebním shromáždění v Orlandu na Floridě. Obama vyzval Američany, aby svými hlasy zabránili tomu, že bude Trump znovu zvolen za prezidenta.

 

 

Rozčílila ho hlavně Trumpova reakce na koronavirovou pandemii, kterou současná prezident ve svých prohlášeních i na sociálních sítích zlehčoval, dokud sám neonemocněl. S více než devíti miliony nakažených jsou Spojené státy americké v čele žebříčku nejzasaženějších zemí světa.

 

Obama obvinil Trumpa z nezájmu a nekompetentnosti. "Máme prezidenta, který lže několikrát denně. Neprojevil žádný zájem dělat svou práci, pomáhat komukoli kromě sebe a svých přátel, nebo se chovat k prezidentskému úřadu jako k něčemu víc než k reality show, která mu může dát pozornost, po které touží," nešetřil kritikou a vyzýval Američany, aby šli volit.

 

Barack Obama vystoupil na podporu prezidentského kandidáta Joa Bidena:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz