Zasažený region

Uherské Hradiště drtí nákaza, na ARO sem půjdou jen pacienti s Covid-19!

Petr Zapletal
Petr Zapletal
15.9. 2020 20:30
Téma:

Jedním z koronavirem nejpostiženějších regionů je okres Uherské Hradiště. Minulý týden se dokonce zbarvil na vládním semaforu do oranžova. Ředitel místní nemocnice v úterý řekl, že na ARO už nebudou přijímat jiné pacienty než ty nakažené koronavirem.

Volná lůžka tu ještě jsou, ale rychle docházejí. Zdejší nemocnice totiž soustřeďuje všechny případy onemocnění Covid-19 z celého Zlínského kraje. Lůžek je osm, šest je momentálně obsazeno.

 

"Naše ARO je vyčleněno pro covidové pacienty, o pacienty, kteří potřebují resuscitační péči, se postarají jiné nemocnice v kraji. Pokud se bude plnit kapacita tak jako dosud, tak budeme muset otevřít ještě další oddělení," vysvětlil šéf uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek. To by znamenalo stěhování dalších hospitalizovaných.

 

 

Zároveň Sládek vyzval, aby lidé dbali na prevenci, používali roušky, dezinfikovali si ruce a dodržovali rozestupy. "Hlavně bych všechny poprosil, aby zvážili účast na velkých akcích, protože právě na nich dochází k přenosu nejčastěji," doporučil ředitel nemocnice.

 

Uherskohradišťsko ale není jediný problematický region na východě Moravy. V posledních dnech počty nemocných stoupají na Kroměřížsku v okolí Bystřice pod Hostýnem. Nakažených je tu už přes padesát.

 

K situaci ve Zlínském kraji se vyjádřil hejtman Jiří Čunek:

pez TN.cz