Zlínský kraj

Plošné testování v Uherském Hradišti. Starosta se opřel do Prymuly

Petr Zapletal
Petr Zapletal
19.10. 2020 21:55
Téma:

Vedení Uherského Hradiště stále netuší, kdy by v jednom z nejhůře zasažených regionů Covidem-19 mělo začít plošné testování, ani jak by mělo vypadat. Záměr oznámil o víkendu ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Diskuse vyústily ve slovní přestřelku mezi ministrem a starostou Uherského Hradiště.

Uherskohradišťský okres patří už od začátku pandemie mezi nejpostiženější regiony v Česku. Nápad plošně otestovat tamní obyvatele mnohé překvapil i přesto, že by testy měly být dobrovolné. 

 

"Jeden den budu testovaný, druhý den to můžu dostat, tak k čemu to je?“ divil se obyvatel Uherského Hradiště.

 

"Doufám, že pokud má být něco v našem městě, tak o tom jako starosta budu mít první informace,“ uvedl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS).

 

 

"Pokud si Uherské Hradiště myslí, že zvládne situaci samo, nemusíme se angažovat,“ reagoval na starostu na twitteru ministr zdravotnictví Prymula.

 

Počet nemocných v Uherském Hradišti neustále stoupá. Tamní nemocnice proto dostala od státu dalších deset plicních ventilátorů. Nemocných tam leží už 114. S ministrem Romanem Prymulou si starosta prý vše vyříkal až po telefonu.

 

 

"Sdělil mi, že jasno by mělo být zhruba za týden, následně očekávám, že mi sdělí detaily, včetně těch cílů,“ dodal Blaha.

 

Počty nemocných ale prudce rostou i v sousedním Zlínském okrese. "Připravují se scénáře, kdyby náhodou nestačila ta lůžka v nemocnicích, kam půjdeme. Máme lázně, jsou ty zdravotnické stany,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL)

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz