Bez řidičáku

Řidič začal utíkat od auta. Policisté ho zastavili až střelbou. VIDEO

Silniční kontrola na Rychnovsku se změnila v drama, když řidič neuposlechl výzvy policisty a začal ujíždět. Policisté jej dostihli a za použití hrozby střelnou zbraní zadrželi.

V noci v úterý 27.8. chtěla policejní policejní hlídka zkontrolovat řidiče BMW, který měl mít podle jejích informací zákaz řízení. Řidič však na jejich výzvu k zastavení nereagoval a snažil se rychlou jízdou ztratit ve tmě.

 

Hlídka jej dostihla v obci Borohrádek na Rychnovsku, kde ho donutila k zastavení. Když však policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů, sešlápl plyn a snažil se ohrožujícím manévrem hlídce ujet.

 

Jeden z policistů proto použil služební zbraň a dvakrát varovně vystřelil do vzduchu. Následnou hrozbou použití střelné zbraně pak 32letého muže donutil k zastavení a opuštení vozdila. Domněnka policistů se následně potvrdila, když řidič skutečně neměl platné řidičské oprávnění, navíc orientační test u něj potvrdil přítomnost omamných látek.

 

 

Muž odmítl lékařské vyšetření a byl následně převezen na oddělení oddělení v Týništi nad Orlicí k dalším služebním úkonům. Muži nyní hrozí trest odnění svobody až na dva roky.


Podobný případ se stal i na Rychnovsku:

rob TN.cz