Projel i zátaras

Ujížděl v kradeném autě! Policisté museli varovně střílet

Řidič v kradeném volkswagenu ujížděl policii
Zdroj: AKTU.cz
Pronásledování skončilo až v Jesenici u Prahy, v ulici Na Okruhu, kde policisté zadrželi řidiče i zbývající dva členy posádky.
Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 2.8. 2019 00:03
Téma:

Ujet policejní hlídce se ve čtvrtek večer pokusil na Pražském okruhu řidič v kradeném Volkswagenu. Podle agentury Aktu.cz se policistům nakonec podařilo zadržet celou posádku auta. Během pronásledování padlo i několik varovných výstřelů.

Starý šedý Volkswagen policisté zaznamenali poblíž Cholupického tunelu na Pražském okruhu. Porovnáním registrační značky auta s evidencí odcizených vozidel policisté dopravní hlídky zjistili, že vozidlo bylo před nedávnem ukradeno.

 

 

Hlídka chtěla vozidlo zastavit, ale jeho řidič sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. Jeho pronásledování skončilo až v Jesenici u Prahy, v ulici Na Okruhu, kde policisté zadrželi řidiče i zbývající dva členy posádky.

 

Během pronásledování, do kterého se zapojilo několik dalších hlídek, byl u Vestce vytvořen zátaras, který se však ujíždějícímu desperátovi podařilo objet. Muži zákona dokonce několikrát použili donucovací prostředek varovný výstřel, ale řidič byl patrně rozhodnutý nenechat se chytit.

 

 

Důvodů ke zběsilé jízdě měl hned několik. Kromě toho, že řídil kradené auto, měl vysloven také pravomocný zákaz řízení všech motorových vozidel. Zda byl i pachatelem krádeže samotného auta ukáže až další vyšetřování, nicméně obvinění z přečinu maření úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci jej patrně nemine.

 

AKTU.cz