PRŮVODCE NA KOLEČKÁCH

Obchodní centrum testuje robota, který zákazníkům změří teplotu

Roman Dolejský
Roman Dolejský
19.6. 2020 16:29
Téma:

Robotického kolegu si na pomoc přizvali do jednoho z obchodních domů v Praze. Autonomní přístroj by mohl mít na starosti hlavně hygienu společných prostor. Zákazníkům by dokonce mohl měřit teplotu nebo je dovést ke kýžené prodejně.

V boji proti koronaviru testuje pražské obchodní centrum Westfield Chodov autonomního robota společnosti BetaRobotics. První sada testů je hotová a skončila úspěchem. "Ukázalo se, že UV robot byl schopen vyčistit kritické plochy a násobně zde snížit množství patogenů,“ prohlásil Jiří Stříž z technologické firmy.


Dosah UV světel na robotovi je až deset metrů. Při úklidu se mu podařilo snížit organické znečištění na úroveň, která je přijatelná i pro potravinářský provoz. Čištění by bylo naplánované po zavírací době, přesto by se mohli návštěvníci centra se samohybným přístrojem setkat.

 

 

"Přes den zase robot dokáže pomocí termokamery zákazníkům měřit teplotu nebo může fungovat jako pojízdný reklamní poutač. Utopií není ani jeho provázání s naším informačním systémem. Zákazníkům by tak robot mohl ukázat cestu ke konkrétnímu obchodu nebo je k němu dokonce dovést,“ vysvětlila marketingová manažerka centra Petra Valentová.
 

Anketa

Důvěřujete robotům?

Hlasovalo 49 lidí.

 

GALERIE: Testování robota

1
/
9
Zdroj: Westfield Chodov
Robot v OC Chodov - 4

Související témata:
TN.cz