Agresivní bezdomovec

Uklízeč okřikl bezdomovce, ten mu dal ránu holí a vytáhl zbraň

Agresivní bezdomovec v Pardubicích
Zdroj: MP Pardubice
Bezdomovec v Pardubicích napadl uklízeče
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 4. 9. 2020
Téma:

S nečekanou reakcí 44letého bezdomovce se ve čtvrtek setkal muž, který v Pardubicích uklízí veřejná prostranství. Napomenul ho, aby nedělal nepořádek. Vzápětí dostal ránu holí a díval se do hlavně natažené pistole. Strážníci agresora vypátrali a předali státním policistům.

Uklízeč z pardubických Polabin zažil ve čtvrtek krušné chvíle. Vyzval bezdomovce, aby si po sobě uklidil nepořádek. S pochopením se však nesetkal.

 

Muži bez střechy nad hlavou se do úklidu očividně nechtělo. "Bezdomovec vzápětí napadl pracovníka dřevěnou holí, kterou se jej snažil velkou silou udeřit. Pracovník do rány v poslední chvíli vložil sběrové kleště na odpad a přišel tak jen o hodinky," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

 

"Následně bezdomovec na pracovníka vytáhl krátkou střelnou zbraň, u které natáhl závěr a namířil ji proti uklízeči," pokračovala.

 

 

Otřesený uklízeč raději z místa odešel a o incidentu až později řekl svému nadřízenému. Ten zalarmoval městskou policii. Když strážníci dorazili na místo, stál tam už pouze opuštěný stan. Podle popisu ale tušili, kdo mohl za útokem stát. 

 

"O několik hodin později se podezřelého 44letého muže s bohatou kriminální minulostí podařilo dohledat a zajistit a předat policistům. Střelná zbraň u něj však nebyla nalezena," uzavřela Klementová.

TN.cz