šťastný konec pátrání!

Hyenismus! Postiženým ukradli přímo ze svatby speciální auto

Téma:

Speciálně upravený automobil o víkendu někdo ukradl neziskové organizaci Černí koně na pomoc handicapovaným. Ke krádeži došlo během svatby majitelů společnosti, která postiženým pomáhá. Klienti jsou nyní bez pomoci. Společnost nabízí i odměnu za vypátrání vozu! V úterý odpoledne se vůz díky všímavým lidem podařilo najít!

Během svatby majitelů neziskové organizace Černí koně, která se konala o víkendu ve vesnici Nové Jirny kousek za Prahou, někdo ukradl klíčky od auta, které slouží na pomoc handicapovaným a také pro převoz speciálních kol pro handicapované děti. Organizace za nalezení auta nabídla odměnu 30 000 Kč. 

 

 

"Bohužel jsme zjistili až ráno, že nám auto bylo ukradeno. Podle informací bylo auto viděno v neděli v Kladně, v pondělí v ranních hodinách u Jičína a později téhož dne v 17 hodin ve Svobodě nad Úpou," uvedl zakladatel a předseda neziskové organizace Tomáš Pouch. Domnívá se, že krádež může mít klidně na svědomí někdo ze svatebních hostů, z čehož je o to víc rozčarovaný.

 

 

"Obvodní oddělení policie v Úvalech přijalo informaci o odcizení auta. Vše je ve fázi prověřování, šetření," řekla TN.cz Eva Hašlová, tisková mluvčí PČR Praha-Východ. "Žádáme veřejnost o pomoc. Pokud odcizené auto uvidí, ať volají na bezplatnou linku 158," doplnila Eva Hašlová.

 

Ve videu, které Tomáš Pouch natočil a vyzval k jeho sdílení, slíbil za informace vedoucí k vypátrání auta odměnu 30 tisíc korun. Video zveřejnil na facebooku organizace v úterý ráno. Během 13 hodin nasbíralo 6500 sdílení a díky všímavým lidem se nakonec vůz opravdu podařilo v rekordně krátké době najít!

 

 

Nezisková organizace Černí koně, z. s. se zabývá sociální rehabilitací tělesně postižených a jejich snahou je rozšiřovat možnosti volnočasových aktivit pro tělesně postižené, také se organizace zabývá výrobou speciálních kol.

reg TN.cz