strach o miminko

Ukradl auto i s miminkem: Policie už má pachatele a řekla, jak to bylo

Dítě v autě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 15. 11. 2019
Téma:

Policii se díky svědectví podařilo dopadnout muže, který minulý týden ukradl nastartované auto zaparkované před školkou, i s malou holčičkou, která spala v dětské sedačce vzadu. Podezřelý je stíhán na svobodě.

Poté, co média zveřejnila podrobnosti k celé události, se policii ozval svědek. Díky jeho pomoci se policistům podařilo zjistit totožnost muže, který auto i s miminkem odcizil. Včera definitivně spadla klec a čtyřiatřicetiletý podezřelý byl obviněn z trestného činu krádeže.

 

"Při výslechu se muž k činu doznal a mimo jiné uvedl, že vozidlo odcizil neplánovaně a jen proto, že ho poškozená nechala nastartované. Zde tedy do posledního písmenka platí rčení, že příležitost dělá zloděje. Podezřelý je stíhaný na svobodě," řekl k činu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

 

Teprve když muž s vozidlem odjel, všiml si, že je na zadní sedačce dítě. Dle své výpovědi nevěděl, co má dělat a tak zavolal své známé, kterou požádal o pomoc.

 

 

Onou známou byla žena, která dítě převzala na parkovišti na Spořilově a odnesla na tamní policejní stanici.

 

"Nebyla to tedy náhodná nálezkyně, jak se žena zprvu prezentovala, ale známá pachatele. Případnou trestnost jejího jednání budou kriminalisté prověřovat. Více informací nyní k případu nemůžeme sdělit," dodává Daněk.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu: 

TN.cz