Pátrání po podezřelém

Ukradl doklady, dostal na ně 20 tisíc za Covid-19 i mobil na splátky

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 16. 7. 2020
Téma:

Bezmála 20tisícový kompenzační bonus pro OSVČ za trable spojené s koronavirem získal podle policie muž, který z nezamčeného auta ukradl doklady. Jejich majitel to však nenahlásil, a když o peníze žádal sám, nestačil se divit. Po podezřelém pátrají pražští policisté.

V polovině dubna poškozenému ukradl v Praze jiný muž peněženku s doklady z nezamčeného auta. Hned si vyřídil nové a nechal to být. Když o měsíc později zjistil, jakou chybu udělal, musel zůstat jako opařený.

 

V květnu si zažádal o kompenzační bonus pro živnostníky za komplikace spojené s epidemií nemoci Covid-19. "Protože se mu zdálo, že vyplacení bonusu nějak vázne, kontaktoval finanční správu. Tam s překvapením zjistil, že mu už kompenzace ve výši 19 500 korun měla být vyplacena," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

O pár dní později mu přišla faktura na splátku za odebrání telefonu. To už si uvědomil, která bije, a obrátil se na strážce zákona. "Prověřováním případu policisté zjistili, že zatím neznámý pachatel na ukradené doklady založil účet v bance. Následně si požádal o zmiňovaný kompenzační bonus, odebral telefon a požádal u banky o úvěr ve výši 100 tisíc korun," dodal Daněk.

 

 

Případ policie řeší jako podezření z podvodu, úvěrového podvodu a poškození cizích práv. Podezřelého zachytily kamery v bance, pokud ho poznáváte nebo o něm máte jakékoliv informace, předejte je policistům na lince 158.

 

Jelikož ke spáchání činů došlo během nouzového stavu, pachatel si v případě odsouzení může pobýt za mřížemi až osm let.

Související témata:
TN.cz