Heslo neuhlídala

Ukradl spolužačce nahé fotky z mobilu, hrozí mu až půl roku vězení

Sexy selfie
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto.
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 12. 12. 2019
Téma:

Ukořistit spolužaččiny pikantní fotky se nemusí vyplatit patnáctiletému chlapci ze Znojemska. Za krádež mu teď hrozí dokonce vězení.

Předvánoční dárek v podobě zahájení trestního stíhání v těchto dnech policie "nadělila" patnáctiletému chlapci ze Znojemska. Měl totiž získat a poté i rozeslat intimní fotografie své spolužačky.

 

Letos v květnu využil situace a v nestřeženém okamžiku jí vzal z lavice volně odložený mobilní telefon. Z dřívější doby znal přístupové heslo do jejího mobilu, snadno se tak dostal k uloženým fotografiím. Mezi nimi nalezl i dívčiny fotografie ve spodním prádle, které si nafotil a natočil do svého telefonu.

 

Mobil pak opět nenápadně vrátil na místo, takže dívka nic netušila. Vše zjistila, až když její soukromé fotografie začal rozesílat prostřednictvím sociálních sítí dalším kamarádům.

 

 

"Chlapec nyní čelí trestnímu stíhání za neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Podle trestního zákoníku hrozí za takový čin až rok odnětí svobody. S ohledem k jeho věku je to poloviční trestní sazba," komentuje policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

 

Vina leží na mladistvém, obezřetná měla být ale podle policie i okradená dívka. Pokud už intimní fotografie pořizujete, je lepší mít je uložené v nějakém skrytém, případně zaheslovaném souboru, ke kterému se jen tak někdo nedostane. Doslova lehkovážné je pak prozrazovat přístupová hesla dalším osobám. Nikdy nevíte, jak toho může někdo v budoucnu zneužít.

TN.cz