Co jim hrozí?

Ukradli část mostu i kovové haly! Šéfoval jim desetkrát trestaný muž

Téma:

Kriminalisté objasnili červencovou krádež části ocelového mostu v Brně. Zločin spáchali tři recidivisté, kteří si na to najali i dalšího muže. Dva kusy konstrukce skončily ve sběrně a mimo to měli ukrást i kovovou halu. Celková škoda se tak vyšplhala na téměř 300 tisíc korun.

Šéfem trojice, která má krádež podle vyšetřovatelů na svědomí, je desetkrát soudně trestaný muž. V půlce července si se dvěma kumpány najal 60letého muže, aby mostovky odvezl do sběrny kovů dvacet kilometrů za Brnem.

 

"Jeho jménem objednali autodopravu, toho člověka tam poslali i včetně klíčů od areálu, ze kterého se měl materiál ztratit. Už měli vyměněné klíče a ten člověk dělal práci brigádní, takže mu to prezentovali, že se jedná o jejich věci," popsal kriminalista Tomáš Řiháček.

 

Mostní konstrukce tak skončila na dvoře sběrny v Syrovicích na Brněnsku. Majitel sběrny v červenci zapíral, že by materiál koupil. "Nevykupujeme mosty. Nevykoupili jsme nic, bohužel," tvrdil.

 

 

Zloději nakonec za kus mostu peníze nedostali, protože sběrna včas stornovala bankovní šek na výplatu peněz. Policisté trojici podezřelých přičítají i krádež ocelové haly v Mikulově na Břeclavsku, takže škoda přesáhla 270 tisíc korun.
 

TN.cz