Práce načerno

Ekonomičtí migranti řídili dopravu na stavbě, přijela si pro ně policie

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 20.9. 2019 13:39
Téma:

Naštvaný řidič v minulých dnech upozornil na dva pracovníky, kteří řídili dopravu na opravované silnici u obce Sadová na Královéhradecku. Muže za volantem kromě dlouhého čekání rozčílilo i to, že dvojice nerozuměla jeho dotazům. Následně se ukázalo, že jsou z Ukrajiny a v Česku pracují načerno.

Řidiče naštvalo asi hodinové čekání v koloně kvůli opravě silnice mezi Hradcem Králové a Jičínem. Dopravu tam navíc řídili dva pracovníci, kteří ale nerozuměli česky. Zvedl proto telefon a situaci popsal pracovníkům Celního úřadu Královéhradeckého kraje.

 

Ti okamžitě přijeli na místo a zkontrolovali dokumenty čtyřiadvacetiletého muže a o rok mladší ženy původem z Ukrajiny. Zjistili, že ani jeden z nich nemá pracovní povolení.

 

"Při kontrole celníci zjistili, že tito lidé nemají platné pracovní povolení vydané českými úřady," popsala mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

 

 

Celníci nyní celý připad předají inspektorátu práce, který s dvojicí zřejmě zahájí správní řízení. Cizincům tak hrozí vyhoštění z České republiky a firmě, pro kterou pracovali, až desetimilionová pokuta.

 

GALERIE: Cizinci řídili dopravu bez pracovního povolení

1
/
6
Zdroj: Celní správa
Cizinci řídili dopravu bez pracovního povolení - 2

TN.cz