Hurikán Harvey

Ulicemi plavalo tělo ženy, držela se ho holčička! Matka se obětovala

Collette se obětovala pro dcerku
Zdroj: Profimedia, Facebook
Holčička přežila jen díky tomu, že se udržela na maminčiných zádech

Ze Spojených států přicházejí děsivé příběhy o tom, jak lidé při bouři a záplavách přišli o domovy i své nejbližší. Smutný konec má také příběh 41leté ženy, která před utopením zachránila svou tříletou dcerku, ale sama zemřela. Holčička se pak držela jejího těla, než přijeli záchranáři.

Úřady identifikovaly 41letou ženu, která zemřela v úterý při záplavách v texaském Beaumontu. Collette Sulcerová jela kolem půl čtvrté odpoledne na nákup, když se voda začala prudce zvedat a zaplavila silnici. Zaparkovala na odpočívadle u hlavní silnice a vystoupila i s tříletou dcerou.

 

Collette chtěla podle portálu Daily Mail odnést malou Jordyn do bezpečí, když ji smetla voda. Z posledních sil dokázala holčičku vyzvednout nad hladinu. Jordyn se pak držela maminčina těla, dokud nepřijeli záchranáři. Ti popsali, že se klepala a plakala.

 

"Museli být ve vodě už nějakou dobu. Matka dělala, co mohla, aby dítě udržela nad vodou. Holčička měla navíc prázdný batoh, který jí pomáhal plavat, když se držela maminčiných zad. Ta žena zachránila své dcerce život," uvedla policejní mluvčí Carol Rileyová.

 

GALERIE: Collette se obětovala pro tříletou dceru

1
/
4
Zdroj: facebook
Collette se obětovala pro dcerku - 1

 

Collette s Jordyn vytáhli z vody svědci, kteří pluli na lodi kolem. Žena už nedýchala a byla prohlášena za mrtvou, jakmile přijeli záchranáři. Dívenka byla podchlazená, měla by se však plně zotavit. Do péče ji dostane rodina.

 

 

Americký Texas dál čelí děsivým následkům hurikánu Harvey, který si podle tamních úřadů vyžádal už nejméně 37 obětí. Nedaleko Houstonu ve čtvrtek explodovala chemička, ve které byly uskladněny vysoce hořlavé látky. V Texasu silně prší a někde proto mohou být záplavy ještě další týden.


Podívejte se na reportáž TV Nova o záplavách v Texasu:

epa TN.cz