Umělci nezahálí

Umělcům leze karanténa na mozek. Podívejte, co už zplodili zavření doma

Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 10. 4. 2020
Téma:

Možná už jsme zavření doma příliš dlouho. Náš sociální život prakticky neexistuje. Nemůžeme do kina, ani na koncerty. To dopadá na nás na všechny. Umělci se zřejmě nemůžou vyrovnat s tím, že nemohou koncertovat. Někteří z nich se proto rozhodli využít svůj čas efektivně a připomenout se nám originální tvorbou na téma, které teď rezonuje celým světem. A je vidět, že některým leze karanténa a dlouhý pobyt doma tak trochu na mozek...

Hudebníci tak ukázali, že ani v této době neztrácejí smysl pro humor. Po sociálních sítích se začala šířit videa a návody na to, jak tuhle situaci zvládnout. Už vznikla celá řada písniček, některé pracují s humorem a nadsázkou, jiné se nás snaží spíše podpořit nebo pobavit. Své posluchače si najde každá z nich. Na internetu ale můžeme najít také další videa, která vám čas strávený doma zpříjemní.

 

S jedním z prvních nakažlivých songů přišel Voxel. Jeho Koronasong přišel ještě v době, kdy jsme nemuseli žít v tak striktním režimu.

Některé písničky jsou jen úsměvné, jiné si berou na paškál i současné politické dění. Tím je známý například Xindl X, kterému neunikly některé výroky čelních představitelů země, a tak je do svých písní jednoduše přidal.

 

Pozadu nezůstal ani Mirai, který nazpíval písničku Dej si roušku společně s Nikol Štíbrovou. Tu jste mohli slyšet i v našem pořadu Nova je s vámi.

Kapitán Demo zase přišel se songem Kdo to má, který je o karanténě, zavřených barech a dalším.

Písničkář Pokáč představil spíše chytlavý refrén o tom, jak si mýt ruce. A také písničku, co dělat v karanténě.

 

 

Všechny ale pobaví písnička i klip DJ Roxtara. Ten v písničce rozhodně nešetří sprostými slovy, ani ostrým humorem, ostatně jak je u něj zvykem. Jeho song Corona Firus se stal hitem na sociálních sítích. Zhlédl ho už téměř 1 milion lidí.

Písničkářka Jana Rychterová jako lék na domácí pohodu ve svém příspěvku doporučuje skleničku vína.

 

A přidala se i operní pěvkyně Miroslava Časarová. Ta na youtube sdílela píseň, kterou dřív zpívala v divadle, jen ta slova jsou teď trošičku jiná. Nazvala ji Koronárie anebo Žalozpěv jedné operkyně.

 

 

Písnička Aleše Hámy se nesnaží tolik pobavit, jako tvorba jiných umělců. Je určena především jako poděkování zdravotním sestřičkám.

A herečka Michaela Mauerová zase přišla s takovým malým školním okénkem. Naučit se s ní můžete třeba zlomky.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Dneska si probereme zlomky

Pspvek sdlen Michaela Maurerov (@michaelamaurerova),

 

Umělci tak dokázali, že aktivní mohou být i ze svého domova. Pořádají živá vystoupení, skládají písně a snaží se podpořit ty, kteří jsou koronaviru vystaveni nejvíce – zdravotníky v první linii.

TN.cz