Vyšetřování kriminalistů

Unesli mi dítě, hrozili nožem, volala žena na policii. Vše bylo úplně jinak

Žena s kočárkem
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 25. 6. 2020
Téma:

V úterý se na šumperské policisty obrátila dvacetiletá žena s tím, že jí odpoledne v Sadech 1. máje unesla dítě neznámá žena. Kriminalisté začali závažný incident okamžitě vyšetřovat. Jak se později ukázalo, vše bylo úplně jinak.

"K únosu mělo dojít krátce před půl druhou odpoledne přímo v Sadech 1. máje, poblíž křižovatky ulic Jeremenkova a Fialova,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Matka měla tou dobou procházet parkem na schůzku se švagrovou a tlačit kočárek se svým čtyřměsíčním dítětem. Tam ji oslovila neznámá žena, která se chtěla na miminko podívat. Během několika vteřin měla maminku odstrčit a s kočárkem rychle utíkat směrem k vlakovému nádraží.

 

Ve chvíli, kdy chtěla žena své dítě bránit, ji měli obestoupit tři muži, strhnout na zem a s nožem v ruce vyhrožovat, že ji zabijí, pokud se obrátí na policii.

 

 

Celou událost však měla vidět švagrová, která prchající ženu i s kočárkem dostihla a dítě únoskyni vzala.

 

Celou událostí se okamžitě začali zabývat kriminalisté. Ti však během krátké chvíle zjistili řadu nesrovnalostí. Obě ženy se nakonec přiznaly, že oznámení nebylo pravdivé. Vyšetřovatelé se proto snažili zjistit, proč matka smyšlený únos ohlásila.

 

"Ženy si touto formou chtěly zajistit alibi, aby nebyly spojovány s jiným, zřejmě protiprávním incidentem, k němuž mělo dojít ve stejné době u vlakové nádraží, poblíž baru U Markéty,“ popsala Vybíhalová.

 

Podle policistů měl být poblíž baru napaden dosud neznámý muž. "Žádáme samotného poškozeného, případně další svědky, kteří se v úterý 23. června okolo půl druhé odpoledne pohybovali v blízkosti baru U Markéty poblíž vlakového nádraží v Šumperku a něco o celé události ví, aby se obrátili na linku 158,“ vyzývá Vybíhalová.

TN.cz