balík peněz

Unikátní aukce: Papež František prodal svůj sporťák za 18 milionů!

Auto papeže Františka se vydražilo za 18 milionů
Zdroj: Profimedia

Papež František prodal své luxusní lamborgini, které mu darovala italská automobilka. Unikátní bílý model, který papež vlastnoručně podepsal, se o víkendu v Monte Carlu vydražil v přepočtu za necelých 18 milionů korun. Výtěžek z celé aukce daruje František na charitu.

Hlava katolické církve obdržela sportovní vůz koncem minulého roku od vedení slavné italské automobilky. Papež jej při předávání posvětil a vlastnoručně podepsal. Vůz pak předal aukční společnosti, která ho v sobotu nechala vydražit.

 

Cena klasického modelu tohoto vozu se pohybuje okolo pěti milionů korun. O papežův speciál byl však obrovský zájem. Aukci v Monte Carlu vyhrála nabídka, která činila 715 tisíc eur (necelých 18 milionů korun). Pro aukční společnost, která se prodejem vzácných sběratelských kousků běžně zabývá, to byla jedna z největší částek v historii, uvádí portál NDTV.

 

Peníze nyní zamíří přímo k papeži Františkovi. Ten si je však samozřejmě nenechá. Výdělek půjde na různé charitativní projekty papežského stolce. Jedním z nich bude například podpora iniciativy, která se zabývá rekonstrukcích domů a náboženských budov v iráckém Nivie, které poničil při svých nájezdech Islámský stát.

 

 

Další finanční prostředky pak zamíří na pomoc obětem africkým dětem a obětem prostitučních gangů. Papež František už takto v minulosti vydražil i svou motorku, kterou v pařížské aukci prodal za necelých sedm milionů korun. Peníze pak, jako v tomto případě, poslal na charitu.

jva TN.cz