Nezvyklý případ

Únosci měli chtít milionové výkupné, teď jim hrozí 12 let

Téma:

Ústecký krajský soud by mohl dnes odpoledne vynést rozsudek v případu čtyř mužů, kteří podle žalobce unesli ženu kvůli výkupnému. Pachatelé ve věku od 55 do 73 let se měli vydávat za policisty z protidrogového oddělení.

Čtveřice se měla na únos velmi důkladně připravit. Pořídili si dětské makety odznaků městské policie, pouta koupili v obchodě s erotickými pomůckami a svou čtyřicetiletou oběť měli přepadnout ve chvíli, kdy odvezla své dítě do školky.


Vyrukovat na ní měli s tím, že ji potřebují vyslechnout kvůli drogovému případu, který údajně vyšetřují. Vyděšená žena s nimi nasedla do auta . Tam ji pachatelé spoutali, na hlavu jí dali černý svetr a ovázali ho lepicí páskou.


Odvezli ji za město - údajně do domu jednoho z únosců, kde ji měli držet celý den. Po partnerovi unesené pak prý požadovali milion korun jako výkupné. Muž ale únos oznámil policii.Parta seniorů se zalekla a ženu odvezla zpátky domů s vysvětlením, že přece nešlo o nic vážného. Obžalovaným teď hrozí až 12 let vězení, někteří z nich navíc nestojí před soudem poprvé.

pez, Martin Kočárek TN.cz