Bezpečnější cestování

Displeje ve dveřích vám ukážou cestu před náklaďákem

Téma:

Předjíždění na úzkých a nepřehledných silnicích je příčinou řady dopravních nehod. Samsung se to pokouší změnit - u svých firemních kamionů zabudoval do zadních dveří nákladového prostoru displeje, které zobrazují cestu před kamionem.

Testovací provoz Samsung Safety Truck byl spuštěn v Argentině, kde na úzkých silnicích s jedním jízdním pruhem pro každý směr jízdy dochází k mnoha smrtelným dopravním nehodám. Jak to funguje? Kamera v přední části kamionu zaznamenává dopravní situaci před kabinou řidiče a bezdrátovým spojením přenáší obraz do zobrazovacích jednotek – čtyř displejů, umístěných ve dveřích nákladového prostoru přívěsu nebo návěsu.


Řidič auta jedoucí za kamionem má přehled o tom, co se děje před ním a může se snáze rozhodnout pro bezpečný předjížděcí manévr. Kamera dokáže snímat nejen ve dne, ale nabízí i noční režim (řidiči za kamionem nejsou oslněni jasným obrazem ani zaznamenanými světly protijedoucích aut.) Zatím není jasné, zda bude program rozšířen do dalších zemí. Můžeme jen doufat, že se zajímavé řešení objeví také na evropských silnicích.
 

Další technické vychytávky najdete v sekci Upgrade.

Související témata:
TN.CZ / vac