Volby v USA

Úplně vzdal boj s koronavirovou pandemií, pustil se Biden do Trumpa

Kateřina Kučerová
Kateřina Kučerová
31.10. 2020 21:06

Americký prezident Donald Trump i jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden poslední víkend před prezidentskými volbami berou útokem klíčové státy u Velkých jezer na severu USA. Právě v těchto státech prudce přibývá případů nákazy koronavirem. Biden se tak opět mohl opřít do svého soupeře, že boj s pandemií nemoci covid-19 vzdal.

S bezpečnými rozestupy a v rouškách. Joe Biden svou kampaní opět dokazuje, že jeho přístup ke koronavirové krizi je zcela opačný než Trumpův. Do současné hlavy Bílého domu se navezl i kvůli nepravdivému tvrzení, že lékaři dostávají víc peněz, když někdo zemře právě na covid-19.

 

"Prezident Spojených států obviňuje zdravotníky, že schválně v případě úmrtí stanovují příčinou smrti covid, aby dostali víc peněz. Doktoři a sestry každý den zachraňují životy. Dělají svou práci. Donald Trump musí přestat s těmito útoky a také dělat svou práci," prohlásil v sobotu Biden.

 

To se ale nelíbilo Trumpovým stoupencům, kteří projev rušili hlasitým troubením. Demokratický kandidát se ale nenechal vyprovokovat k ostřejším výrokům.

 

 

"Tito chlápci nejsou zrovna slušní, ale jsou přesně jako Trump," odrazil útok Biden.

 

Joe Biden za jediný den objel mítinky v Iowě, Minnesotě a Wisconsinu. V celonárodních průzkumech se sice těší stabilnímu náskoku, to v jednotlivých státech ale platit nemusí a tak stejně jako Donald Trump poslední dny kampaně sází na osobní kontakt s voliči.

 

V maratonu přesvědčování nerozhodnutých Biden pokračuje v Michiganu, dalším klíčovém státě. Před čtyřmi lety si ho podmanil Trump. Letos tu ale ztrácí, protože se o politiku stále víc zajímají ženy bílé pleti. A ty prezident svým chováním odradil.

 

 

"Při volbě za nás hodně rozhoduje i náš strach a co se bude dít, pokud u moci zůstane tento prezident. Někdy nás strach řídí víc než naděje," řekl odborník na lidská práva Al Sharpton.

 

Den poté, co se Trump chlubil ekonomickým růstem, slíbil Biden vytvoření více než 18 milionů pracovních míst a s tím i mnohonásobně vyšší růst hrubého domácího produktu.

 

Největší obdivovatelé Donalda Trumpa byli prodavači suvenýrů:

 

Donald Trump promluvil ke svým fanouškům v Pensylvánii:

Související témata:
drz TN.cz