konec přátelství

Pomáhala paterčatům, teď ji jejich matka žaluje kvůli penězům!

Paterčata - spor o peníze
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Velký rozhovor, který minulý týden poskytla (nyní už bývalá) patronka paterčat Klára Vítková Rulíková, má opravdu drsnou dohru. Matka dětí Alexandra Kiňová totiž svou bývalou kamarádku a kmotru jednoho z dětí podle informací TN.cz zažalovala!

Bývalá opatrovnice paterčat Klára Vítková Rulíková už nechce celou kauzu veřejně komentovat. "Nezlobte se, ale už vážně nemám sílu to řešit. Dnes dopoledne jsem si dokonce vypnula telefon, protože už jsem neměla sílu s nikým dalším mluvit," svěřila se teď už bývalá patronka paterčat portálu TN.cz.


Matka paterčat Alexandra Kiňová ji totiž měla zažalovat. Podle našich informací jde v podané žalobě o peníze, které měla Vítková Rulíková zpronevěřit, když spravovala transparentní účet rodiny s příspěvky od dárců a zajišťovala rodině služby ošetřovatelek.


Opatrovnice Vítková Rulíková se nařčení samozřejmě brání a před několika dny řekla, že je to celé nesmysl a že vážně neví, jak chce matka paterčat Alexandra Kiňová svá tvrzení dokázat. A bojí, že na podobné spory jen doplatí pětice prcků.

 


Rodinu Kiňových právně zastupuje známá advokátka Klára Samková. I od ní chtěla redakce TN.cz k podanému trestnímu oznámení vyjádření.


"Jediné, co vám řeknu, je to, že opravdu zastupuji rodinu patečat. Žádné další prohlášení nejsem v této době oprávněná poskytnout," odbyla otázky Samková a důrazně celému zpravodajství TV NOVA doporučila, aby "jste nechali rodinu paterčat konečně na pokoji".


Není jasné, o jak vysokou částku v žalobě jde a kdo vlastně celou kauzu z roviny osobního sporu posunul do roviny kriminální.


Konec přátelství mezi Vítkovou Rulíkovou odstartoval minulý týden rozhovor, v němž patronka paterčat a zaměstnankyně ministerstva práce a sociálních věcí popsala poměry v rodině paterčat.


Uvedla například, že Alexandra Kiňová bezdůvodně vyhazuje pečovatelky, které v rodině pomáhají. Místo šetření vyhazuje den staré jídlo a chce se dostat k penězům na transparentním účtu.

pez, dml TN.cz