Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

bouřlivé nepokoje

Vzpoura na Lesbosu! Uprchlíci zaútočili i na ministra pro migraci 

Zdroj: TV Nova

V uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos se bouří migranti, kterým se nelíbí, že by měli být deportováni do Turecka. Uprchlíci se pustili do křížku s policií, po bezpečnostních jednotkách házeli kameny i lahve s vodou. Ušetřen přitom nebyl ani řecký ministr pro migraci.

Zvládnout rozběsněný dav uprchlíků na ostrově Lesbos je pro pořádkovou policii téměř nadlidský úkon. Už několik hodin se bezpečnostní jednotky pokoušejí potlačit obrovské nepokoje, které tu panují. Situace je tak kritická, že museli použít i slzný plyn.

 

Atmosféra na místě je doslova výbušná. Jak popisuje německý deník Focus, protestující házejí po policii prakticky všechno, co jim přijde pod ruku. Někteří migranti také zapálili plechovky, které naházeli do košů.

 

14

GALERIE: Nepokoje na Lesbosu

Zdroj: Twitter, Zia Weise

Nepokoje na Lesbosu - 1

Hodnocení:

 

Vzteku uprchlíků, kteří protestují proti případnému vyhoštění do Turecka a hrozným životním podmínkám, neušel ani samotný ministr pro migraci Ioannis Mouzalas, kterého také několik lahví tvrdě zasáhlo.

 

Nejnovější útok v této celkem bouřlivé oblasti se stal v den, kdy policie údajně udeřila uprchlické dítě. Některá zahraniční média proto spekulují nad tím, že právě to byl hlavní signál k útoku.

lud TN.cz