Uprchlická krize

Uprchlíci proudí Českem. Policie zadržela rekordní počet migrantů!

Zadržení uprchlíci
Zdroj: Profimedia
Téma:

Uprchlíků proudící Českem neustále přibývá. O víkendu jich cizinecká policie zadržela rekordní počet - 91. Celkem během minulého týdne zadrželi policisté 184 migrantů, což je v průměru 26 ilegálních běženců denně.

Uprchlíci zaměstnávají celou Evropy a i Českem jich proudí stále víc. Jen o víkendu jich policisté odhalili 91. Celkem už letos cizinecká policie zadržela přes tři tisíce běženců, což je o téměř 50 procent více než za stejné období loni.

 

"Od začátku opatření, které bylo zavedeno 17. června, se už celkový počet běženců vyšplhal na číslo 707. Za posledních dní policisté zjistili 184 migrantů," uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

 

Nejvíce běženců policisté zadrželi na jižní Moravě v Brně a Břeclavi (296), v Praze (151) a Ústí nad Labem (80). Nejvíce běženců bylo 375 Syřanů, 123 Afghánců, 47 Iráčanů a 38 Pakistánců. "V záchytných zařízeních pro cizince umístěno 492 osob," uvedla Rendlová.

 

 

Během prvních šesti měsíců letošního roku už cizinecká policie zadržela 3018 cizinců, loni to bylo za stejnou dobu 2028 nelegálních migrantů. "Jedná se nárůst o 48 procent," uzavřela mluvčí cizinecké policie.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: To si zapamatuje! Mladík parkoval na invalidech, koukněte, jak ho potrestali!

FOTO DNE: Tak budou vypadat policistky v Evropě za 50 let

TN.cz / hmr