úspěšný rok

Prodej domů, zvířat i aut. Úřad pro zastupování států vydělal 1,4 miliardy

Linda Nguenová
Linda Nguyenová
Aktualizováno 26.12. 2019 22:24
Téma:

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hlásí třetí nejvyšší příjem v historii. Vydělal 1,4 miliardy korun. Prodal tisíce nemovitostí, zvířata i luxusní auta. Věci se do majetku státu dostávají z pozůstalostí nebo trestné činnosti.

Asi čtrnáctiletá fena Peggy si prošla týráním v problematické rodině a teď patří státu, který jí hledá nový domov. "Úplně náhodu si ta paní všimla, že v chodbě je zavřený pes, který je ve velmi podvyživeném stavu, nemohl se už postavit na vlastní nohy, a okamžitě zburcovala úřady," sdělila pracovnice útulku pro psy Borovno Andrea Kolmanová.

 

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pomáhá stovkám zvířat ročně, nejčastěji jde právě o psy. Loni se postaral třeba i o týranou kobylu s mládětem. Domov našly na Jindřichohradecku.

 

Státu letos připadlo celkem 306 zvířat, z toho 240 psů, 58 koček a osm koní. Nejdražším prodaným psem bylo štěně francouzského buldočka za šest tisíc korun, nejlevnější čivava za 300. Úřadu se osvědčily zejména sociální sítě.

 

"Veškeré naše nabídky jsou na našem webu nabidkamajetku.cz. Ty nejzajímavější nabídky nabízíme rovněž na webu, facebooku a instragramu," sdělil mluvčí úřadu Radek Ležatka.

 

 

A že bylo z čeho vybírat - v nabídce byl například vůz Lancia Thesis. Elektronické aukce nabízejí třeba i zámky nebo hroby. Nabídka je rozmanitá a plná kuriozit. "Letošní rok byl pro nás mimořádně úspěšný. Přinesli jsme státu zhruba 1,4 miliardy korun. Dalších několik milionů obětem trestných činů, dále jsme uhájili několik desítek milionů na soudních sporech," doplnil Ležatka.

 

Úřad totiž spravuje majetek státu a také ho zastupuje v některých soudních případech.
 

klma tn.cz / TV Nova