Lékový úřad prověřuje 49 úmrtí po očkování, přibyly dva případy

Očkování
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
29.4. 2021 14:38
Téma:

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje ke čtvrtku 49 podezření na úmrtí spojené s očkováním proti onemocnění covid-19. Celkově už 3622 lidí nahlásilo nežádoucí účinky. Všechny případy SÚKL prověřuje.

Státní ústav pro kontrolu léčiv informaci zveřejnil ve svém pravidelném týdenním přehledu. Za poslední týden stoupl počet podezření na úmrtí ve spojitosti s očkováním o dva případy. Zvýšil se také počet lidí, u kterých se objevily vedlejší účinky.


První případ úmrtí ve spojitosti s očkováním evidoval SÚKL 16. února. Úřad tak prověřuje celkem 49 podezřelých úmrtí. Do tohoto počtu jsou však zahrnuté i případy úmrtí na infekci virem SARS-Cov-2, který způsobuje onemocnění covid-19, ke kterým došlo po první nebo druhé dávce vakcíny.

 


Celkově nahlásilo nežádoucí účinky po očkování 3622 lidí, přičemž nejčastěji si stěžovali na horečku, třesavku, zimnici, únavu, slabost, malátnost a reakci v místě vpichu. Česká republika k 29. dubnu 2021 hlásí přes 3 miliony vykázaných očkování.


Všechna hlášená úmrtí jsou podle ústavu důkladně prošetřována, a navíc je posuzuje také výbor Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA), který má v Česku zastoupení.

 

Očkování u praktiků pořád vázne. Zatím nepomohla ani nová vakcína. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz