Odpolední přepočet

Úřady mimořádně zahýbaly s daty, s covidem zemřelo přes 8 tisíc lidí

Koronavirus - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
28.11. 2020 15:21
Téma:

Ministerstvo zdravotnictví mimořádně po sobotním poledni aktualizovalo data o covidu-19 v ČR. Počet mrtvých tak přesáhl hranici osmi tisíc, výrazně ubylo aktuálně nakažených a úměrně tomu naopak přibylo vyléčených.

"Z důvodu neúplnosti nočního exportu dat ze zdrojové databáze proběhla jednorázová aktualizace v čase 13:30. Děkujeme za pochopení," vysvětlilo ministerstvo změnu statistik v neobvyklém čase.

 

Po přepsaní dat překročil počet infikovaných, kteří s covidem v Česku zemřeli, hranici osmi tisíc, konkrétně jich je 8003. V sobotu zatím podlehlo 11 lidí, v pátek podle úřadů bylo mrtvých 97.

 

V sobotu odpoledne se po mimořádné úpravě dat nicméně nezměnil jen počet obětí pandemie. Výrazně vzhůru poskočilo číslo vyléčených - je jich 437 385, ráno přitom bylo číslo přibližně o 12 tisíc nižší.

 

 

Úměrně tomu se snížil počet aktivních případů - z 82 991 na 71 516. I když se situace v Česku v posledních dnech oproti předcházejícím týdnům zlepšuje, podle některých politiků to stále není dost rychle.

 

Vláda má v neděli dopoledne rozhodnout o rozvolnění části nyní platných opatření, ta by případně přestala platit od pondělí 30. listopadu.

 

Pusťte si páteční reportáž o situaci v Česku:

 

TN.cz