hádka na Twitteru

Urážky mezi miliardáři: Saúdský princ a Trump se do sebe pustili!

Trump x Princ
Zdroj: Profimedia
Téma:

Uprchlická krize je velmi citlivým tématem nejen v České republice, ale prakticky po celém světě. Pořádně probrat se ji na Twitteru rozhodli i saúdskoarabský princ Valíd bin Talál a kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Problémy ale nehledali ani tak na běžencích, jako jeden na druhém.

Někteří politici si názorově prostě nesednou. Pošťuchování mezi zákonodárci člověka často i pobaví. Jak to ale vypadá, když se do sebe pustí vrcholní představitelé, kteří chtějí státu vládnout z nejvyšších míst? Výborným příkladem je hádka dvou miliardářů - saúdskoarabského prince Valída bin Talála a kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa.

 

Americký byznysmen Donald Trump by se velmi rád stal prezidentem republiky. Velmi často vyjadřuje své kontroverzní názory na uprchlíky, což mu také přidává na oblíbenosti, nyní to ale podle saúdskoarabského prince dost přehnal. Trump totiž v souvislosti s vražděním muslimského páru v Kalifornii prohlásil, že by se měly úplně uzavřít hranice pro všechny muslimy - a to i pro turisty. Informuje organizace Politico.

 

 

Reakce člena vládnoucího klanu Saúdů na sebe nenechala dlouho čekat. Na sociální síti označil Valíd Trumpa za "ostudu Ameriky", která by se měla vzdát kandidatury na prezidenta, protože jednoduše nemůže vyhrát.

 

Trump si ale prohlášení Talála nenechal jen tak líbit. "Chce převzít kontrolu nad našimi politiky pomocí tatínkových penězů," prohlásil Trump. Ještě ale nezapomněl dodat, že princ je "hlupák" a že Valídův politický vliv ukončí hned, jak bude zvolen.

 

S Trumpovým návrhem nesouhlasí ani Bílý dům. Podle něj je požadavek v rozporu s americkými hodnotami i bezpečnostními zájmy státu.

 

lud TN.cz