jak na to

Úrazů na ledových chodnících přibývá. Žádejte o odškodnění

Téma:

Pracovníci technických služeb v mnoha městech nestíhají zimní údržbu chodníků, a v nemocnicích tak denně končí s různými zlomeninami desítky lidí. A už se objevují i první žaloby.

Tomáš Bednář z Jihlavy šel na obchodní schůzku. Jenže na zledovatělém chodníku v centru města uklouzl a zlomil si ruku. Šest týdnů teď bude v pracovní neschopnosti a jako profesionální triatlonista přišel i o část sezóny. Po městu teď bude chtít odškodné. Obrátit by se se svojí stížností měl na jihlavské technické služby. 

 

V Jihlavě je to na mnoha místech místo chůze spíš bruslení. Na některých chodnících je i deseticentimetrová vrstva ledu. "Staráme se prioritně o zastávky a schody, pak teprve frekventované chodníky," popsala mluvčí jihlavského magistrátu Aneta Hrdličková.
 

 

A i proto, že počasí je letos v zimě skutečně mrazivé, přibývá úrazů. "V poslední době je toho strašně moc. Jedná se o lehčí nebo středně těžká zranění, v průměru je to 10 případů denně," uvedla Monika Zachrlová, mluvčí nemocnice v Jihlavě.

 

V loňském roce se na chodnících v Jihlavě stalo v zimě 11 úrazch, z toho jenom jeden případ byl odškodněn. Ideální je  si neupravený chodník při úrazu raději rovnou nafotit jako důkazní materiál. Za městské chodníky zodpovídají obce potažmo jejich technické služby. Za ty soukromé přímo jejich vlastnící.

Související témata:
mom/David Pik TN.cz