kradl i v nemocnici

Úřednice šla na oběd, zloděj jí z kanceláře odnesl půl milionu korun!

Zloděj v domě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 31. 1. 2020
Téma:

Drzost některých zlodějů nemá mezí - jeden takový si v polovině ledna ze zamčené kanceláře na českolipské radnici odnesl půl milionu korun, zatímco úřednice byla na obědě. Policisté ho dopadli - ukázalo se, že to byl recidivista. Na svědomí má dokonce i krádež v nemocnici.

Zloděj na českolipské radnici řádil 15. ledna - nyní policisté informovali o tom, že už znají jeho totožnost a dopadli ho. Pětačtyřicetiletý muž z Litoměřic měl úřad navštívit náhodně. Ten den prošel celou Českou Lípu a tipoval si místa, kde by mohl něco ukrást. 

 

A na radnici se mu podařil opravdu pořádný lup. V době, kdy byla úředníce na obědě, vylomil zámek dveří a z kanceláře si odnesl bankovky v hodnotě půl milionu korun. "Jedná se o recidivistu, který už byl za krádeže dvanáctkrát pravomocně odsouzen a nyní je v rámci posledního trestu v podmínce," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

 

 

Muž zřejmě nemá žádné morální zábrany - aktuálně má totiž na svědomí i krádeže v nemocnici a ve stomatologickém středisku v Litoměřicích s celkovou škodou 17 tisíc korun.

 

Českolipští policisté ho zadrželi v úterý na Děčínsku. Poté, co byl obviněn z krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, zamířil do vazby. "Hrozí mu až osmiletý trest ve vězení. Z ukradené částky se nám podařilo zajistit 80 tisíc korun, zbytek peněz už utratil," dodala Baláková.

TN.cz