Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2018
rozruch na stadionu

Úředníci na hokeji kontrolovali EET. Napadli je a polili pivem!

EET - napadení na hokeji
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Neznámí útočníci napadli ve čtvrtek večer při hokejovém utkání v Prostějově dva úředníky finančního úřadu. Pachatelé nejprve kontrolorům nadávali, následně je pak polili pivem a napadli. Úředníci na stadionu kontrolovali dodržování EET.

K napadení došlo na zimním stadionu během čtvrtečního utkání hokejistů Prostějova s Kladnem. Dva úředníci v průběhu utkání prováděli kontrolu dodržování elektronické evidence tržeb (EET).

 

To se však nelíbilo skupince výtržníků, která se na kontrolory vrhla. Úředníci si nejprve vyslechli vulgární urážky. Následně je pachatelé polili pivem a napadli.

 

"Pracovníka úřadu několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že jí bylo způsobeno drobné zranění na ruce," uvedla pro ČTK policejní mluvčí. Identita pachatelů dosud není známa. Policie vyšetřuje případ jako trestný čin výtržnictví.

 

 

Finanční úřad takto kontroluje podniky a restaurace běžně. V Olomouckém kraji provedli úředníci v loňském roce 2453 kontrol, při kterých uložili pokuty v celkové výši 1,8 milionu korun.

jva ČTK/tn.cz
Reklama