vražda v rakousku

Úředník nechtěl migrantovi vyplatit dávky. Ten ho ubodal

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Zpráva, která vzbudila hrůzu po celém Rakousku. Čtyřiatřicetiletý občan, původem z Turecka, ubodal úředníka. Ten mu totiž odmítl vyplatit dávky. Vražda se stala ve středu ve městě Dornbirn v západním Rakousku.

Předmětem sporu tureckého migranta a devětačtyřicetiletého úředníka se staly sociální dávky. Turecký migrant požadoval jejich vyplacení, i když na ně neměl nárok. Úředník mu je samozřejmě vydat odmítl a sdělil mu, že neprošel výběrovým řízením o udělení azylu a tudíž peníze nedostane. Jenže to nevěděl, že je to to poslední, co v životě udělá.

 

Turek odešel, jenže pak se vrátil i s obrovským nožem v ruce. Ubodal ho přímo v kanceláři, své oběti nedal jedinou šanci na záchranu.

 

Podle policie byla vražda jednoznačně chladnokrevná, útočník neprojevil nad svým činem lítost. Turecké policii navíc nebyl útočník tak úplně neznámý. Muž měl mít podle rakouského deníku Kronen Zeitung oplétačky se zákonem už dříve. Na svědomí měl mít několik vloupání.

 

 

V roce 2009 byl kvůli trestným činům z Rakouska vyhoštěn. "Navíc dostal zákaz návratu do jakékoliv země Schengenského prostoru," uvedla rakouská policie. Jenže Turek zákaz porušil a do země se vrátil.

mj TN.cz