Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2018
vzájemné dohody

USA byly po desítky let využívány, zlobil se Trump na summitu G7

Donald Trump na summitu G7
Zdroj: Profimedia

Spojené státy potřebují spravedlivý přístup na trhy a nejsou ochotny tolerovat jednání zemí, které vůči Spojeným státům spravedlivé nejsou. Řekl to dnes americký prezident Donald Trump, který se zúčastnil summitu sedmi ekonomicky vyspělých zemí G7 v Kanadě. Schůzku označil celkově za úspěšnou, mluvilo se na ní zejména o vzájemném obchodu.

"Spojené státy byly po desítky a desítky let jen využívány," uvedl Trump. Zároveň dodal, že současné lídry zemí G7 za nespravedlivé obchodní dohody neviní.

 

"Můj vztah s německou kancléřkou, francouzským prezidentem a kanadským premiérem je skvělý, falešná média to zkreslují," řekl v reakci na dotaz novináře, zda jeho rozhodnutí odjet ze summitu dříve nemůže budit dojem, že se k zemím G7 otáčí zády.

 

Trump už před summitem řekl, že odjede dřív, aby se mohl připravit na setkání s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

 

 

K tématu nadcházejícího summitu v Singapuru Trump řekl, že severokorejský vůdce může pozitivně ovlivnit budoucnost KLDR, má ale jen jednu šanci. Chystaný summit v Singapuru přitom Trump označil za "mírovou misi". Zda Kim denuklearizaci Korejského poloostrova myslí vážně, ale bude jasné během minuty, řekl Trump.
 

klma tn.cz / ČTK
Reklama