video uvnitř mrazivé počasí

USA drtí arktická zima! Mrazivé teploty -69 °C, nejméně 20 mrtvých

Téma:

Nejméně 20 mrtvých už si vyžádalo mrazivé počasí v USA. Extrémně nízké teploty (desítky stupňů pod bodem mrazu) s sebou přinesla sněhová bouře, která ovlivnila životy milionů lidí.

Mrazivá tundra. Právě tu připomíná severovýchod Spojených států. Teploty ve státě Massachusetts a v dalších oblastech padají hluboko pod minus dvacet stupňů Celsia. Studený arktický vítr pocitovou teplotu snižuje i na -69 °C a maří snahy obyvatel o odklízení sněhové nadílky.

 

Místy napadlo až půl metru sněhu. Úřady musely zavřít stovky škol v nejméně sedmi státech. Mrazivá sněhová bouře a vítr přinesly záplavy do přímořského Bostonu a dalších měst. Dostat se k zamrzlým autům je pro většinu obyvatel nadlidský úkon. Na kluzkých silnicích měly problémy také autobusy.

 

Počasí ochromilo nejen pozemní, ale i leteckou dopravu. Aerolinky v posledních dnech zrušily na pět tisíc letů po Spojených státech - i ty přes Atlantik.

 

 

Nízké teploty ale neodradily desítky místních a turistů od pohledu na zamrzlé Niagarské vodopády. Sněhová nadílka naopak potěšila obyvatele Minnesoty u hranic s Kanadou, kteří jsou na mrazivé teploty zvyklí. V největším městě, Minneapolisu, lidé vyrazili do parků na běžky.

 

Podívejte se na záběry z USA, které se objevily ještě před víkendem:

 

Pohled na Niagarské vodopády:

 

Obce poblíž Bostonu zaplavila voda, pak zamrzla:


NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nejstarší člověk. Objevili dívku, která byla zmrazena celých 500 let

Rekord překonán! Na zemi bylo už skoro -100 stupňů

Související témata:
lud TN.cz