Extrémní počasí

USA zasáhla silná sněhová bouře: Šest mrtvých, z toho čtyři děti!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 2.12. 2019 20:19
Téma:

O víkendu dorazila do Spojených států pořádná zima. Hned několik regionů se muselo potýkat s vydatným sněhem, který ochromil především dopravu. Přes devět set letů muselo být zrušeno a společnost American Airlines varovala před bouří více než čtyřicet letišť. Během bouře zemřelo také šest lidí, dva dospělí a čtyři děti.

Sníh zasáhl USA především v neděli. Vystřídal déšť, který zaplavil ulice v některých státech. Zimní bouře dělala problémy hlavně lidem, kteří se vraceli z Díkůvzdání domů. Nejhůře na tom byl především New York a New Jersey. Dále také Massachusetts nebo Pensylvánie, uvedl portál USA Today.

 

Starosta města Boston v Massachusetts obyvatele vyzval, aby raději zůstali doma a nevyjížděli na silnici. Dále je také ubezpečil, že je město na bouřku připravené. V New Yorku se zase ředitelé škol rozhodli raději zrušit vyučování a děti tak v pondělí zůstanou doma. Guvernér Andrew Cuomo také aktivoval středisko pro sledování bouří a v pohotovosti je i národní stráž.

 

Sníh komplikoval dopravu především na letištích. V Bufallu například letadlo sjelo z dráhy kvůli ledu, naštěstí se nikomu nic nestalo. V neděli musely letiště zrušit až 921 letů do nebo ze Spojených států. Dalších 7 722 spojů mělo zpoždění, informoval deník USA Today. Společnost American Airlines také vydala varování pro více než čtyřicet letišť, včetně Filadelfie a New Yorku.

 

 

Bouře si vyžádala i první oběti. Dva chlapci ve věku pěti a osmi let zemřeli v sobotu v Missouri. Auto, ve kterém cestovali, dostalo smyk na rozvodněné silnici. Dívka a chlapec ve věku pěti let zahynuli také v autě v Arizoně. Další obětí se stal osmačtyřicetiletý muž z Missouri a smrt hlásila i Jižní Dakota, uvedl deník ABC

 

Podobné počasí má vydržet až do úterý. Národní meteorologická služba vydala varování pro Novou Anglii a Severní Karolínu nebo Západní Virginii. Napadnout může až půl metru čerstvého sněhu. Postupně se bouře přesune do Kalifornie. V zemi hrozí také kvůli silným srážkám záplavy.

 

Trable s počasím: V Evropě záplavy, v USA silné sněžení:

Související témata:
TN.cz