Vyhrožování útokem

"Useknu vám hlavy," řval v tramvaji muž se sekerou. Pak se začal svlékat

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
18.1. 2021 18:53
Téma:

Dramatické chvíle zažili cestující pražské tramvaje číslo 16. Agresivní muž, který držel v ruce sekeru, jim vyhrožoval "useknutím hlav". Vystoupil v konečné stanici, kde ho našli přivolaní strážníci. Nedokázal nic vysvětlil a podle městské policie vypadal jako psychicky labilní, nadto se před hlídkou ještě začal svlékat.

Incident se v tramvaji číslo 16 odehrál v neděli po páté hodině odpoledne. Vyděšení cestující, kterým agresivní muž se sekerou vyhrožoval "useknutím hlav", zalarmovali městskou policii.

 

"Oznámení vyrazila prověřit nejbližší autohlídka. Na konečné stanici Kotlářka strážníci spatřili muže odpovídajícího popisu, který se sekerou v ruce přecházel přes tramvajové koleje. Když hlídku spatřil, zastavil se, sekeru položil na chodník a zvedl ruce nad hlavu," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

 

Podezřelý nedokázal vysvětlit, proč chodí se sekerou v ruce. Podle městské policie byl zjevně pod vlivem alkoholu a mluvil zmateně. Navíc si vysvlékl kabát i tričko. "V průběhu jednání začal 37letý muž náhle odcházet, na výzvy strážníků nereagoval a vstoupil do vozovky před přijíždějící vozidla," pokračovala s tím, že jeden ze strážníků ho pak strhnul na zemi a nasadil mu pouta.

 

 

Muž se nakonec přiznal, že přicestoval tramvají, ale popíral, že by někomu vyhrožoval. Podle svých slov mluvil jen sám se sebou. Dechovou zkoušku odmítl.

 

"Během rozhovoru bylo patrné, že není psychicky zcela v pořádku, proto byli přivoláni záchranáři. Ti rozhodli o předání muže do péče odborníků. Strážníci asistovali u převozu i při střežení muže na urgentním příjmu v nemocnici," uzavřela Seifertová. Případ dořeší státní policie. 

TN.cz