smrtelná nehoda

Usmrtil chodce a od nehody ujel. Obvinění jsou i tři kamarádi řidiče

Chodec
Zdroj: Profimedia
Téma:

Litoměřičtí policisté obvinili v souvislosti s tragickou dopravní nehodou, při níž přišel o život dvaačtyřicetiletý chodec, kromě devatenáctiletého řidiče i tři jeho spolujezdce. Za neposkytnutí pomoci jim hrozí až dva roky vězení.

Bylo 24. března po třetí hodně ranní, když auto na silnici v Podsedicích srazilo 42letého muže. Řidič od nehody ujel, aniž by sraženému poskytnul první pomoc nebo přivolal sanitku. Podle místních obyvatel se dokonce pak měl ještě vrátit a posbírat z místa důkazy.

 

Policisté si pak přišli pro devatenáctiletého mladíka. Podle kriminalistů měl právě on srazit chodce, který pak zraněním způsobených nehodou podlehl. "Byl obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku," sdělila tenkrát policejní mluvčí Pavla Kofrová. Řidič je stíhaný na svobodě, hrozí mu až šestiletý trest.

 

 

Policii k objasnění případu pomohla i svědectví od místních občanů. A z dalšího vyšetřování vyšlo najevo, že řidič v autě v době tragédie necestoval sám. Nyní policie obvinila i tři jeho další spolujezdce. "Jednalo se o tři muže ve věku 19 až 24 let z Lovosicka, kterým bylo v uplynulých dnech sděleno obvinění pro trestný čin neposkytnutí pomoci, za což jim v případě soudem uznané viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upřesnila Kofrová.

 

Reportáž TV Nova:

mj TN.cz