Další ztráty

Úspěch v boji s terorem: Šéfa IS v Afghánistánu zabil dron!

Mullah Abdul Rauf
Zdroj: BBC
Obávaný terorista Mullah Abdul Rauf je po smrti.

Další úspěch v boji s teroristy z Islámského státu (IS)! Bezpilotní dron zabil v Afghánistánu šéfa tamních teroristů.

Obávaný terorista Mullah Abdul Rauf je po smrti. Afghánské úřady potvrdily, že padl během útoku bezpilotního dronu, píše BBC. Islámský stát tak utrpěl další citelnou ztrátu. Rauf totiž byl nejvyšší vojenský velitel této teroristické organizace pro Afghánistán.

 

Rauf jel společně s dalšími pěti teroristy pouští v provincii Helmand. Auto bylo naloženo municí, která byla zřejmě určena pro další teroristické útoky. Jenže na místo určení naštěstí nedorazila. Auto zasáhla střela vypálená z dronu.

 

Převážená munice ihned explodovala a zabila teroristy, kteří ji chtěli použit proti bezbranným lidem. Rauf byl původně významným členem Talibanu. Kvůli tomu strávil šest let v americkém vězení na Guantánamu. Po propuštění se ale přidal k teroristům z Islámského státu.

 

Ten za poslední dny utrpěl těžké ztráty i na území Sýrie. Během šestapadesáti náletů zničilo jordánské letectvo přes dvacet procent zázemí islamistů. Piloti útočili především na logistická centra, skladiště zbraní a úkryty radikálů.

 

 

Ze strany Jordánska se jedná o odvetu za brutální vraždu zajatého pilota. Irák se mezitím chystá proti radikálům zahájit pozemní operace. Jordánsko má k dispozici čtyřicet letounů F-16, další posily mají během několika dnů přijít i ze strany Spojených arabských emirátů. Obě země jsou členy koalice, která pod vedením Spojených států bojuje proti radikálům.

 

Jedním z hlavních cílů koalice je zasáhnout vůdce radikálů - Abú Bakra al-Bagdádího. Obyvatelé Jordánska se ale obávají, že letecké útoky na cíle Islámského státu přinesou jen další násilnou odvetu.
 

TN.cz