Neobvyklé pátrání

Ústečtí policisté pátrali po neslyšících houbařích. Bylo mezi nimi i dítě

Pátrání po hluchoněmých - 1
Zdroj: Marián-Maroš Dzurek
Policisté hledali dvě ženy a jedno dítě.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 6. 9. 2020
Téma:

Policisté pátrali po trojici houbařů z Mostecka. Na dvě ženy a desetileté dítě podle informací policie marně čekal muž, který je měl odvézt domů. Byl to právě on, kdo pohřešování nahlásil. Pátrání komplikovala skutečnost, že všichni tři ztracení jsou hluchoněmí a do lesa si navíc nikdo z nich nevzal mobilní telefon.

Podle informací TN.cz se pátrání rozběhlo v obci Brandov na Mostecku. "Jedná se o skupinku houbařů. Měli být vyzvednutí jiným člověkem, který přišel zhruba v půl sedmé na policii s tím, že skupinka na sjednaném místě nebyla a nemá o nich žádné informace. Využili jsme speciální pořádkovou jednotku a desítky policistů z Mostecka," vyjádřila se pro TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšperová.

 

V neděli krátce před jedenáctou hodinou večer se ztracené houbaře podařilo vypátrat a všichni tři se v pořádku vrátili domů.

 

Po trojici kromě policistů v terénu pátral také vrtulník s termovizí a tři jednotky hasičů. Všichni tři hledaní houbaři trpí stejným handicapem – jsou hluchoněmí. Při své výpravě do lesa udělali obrovskou chybu v tom, že si s sebou nevzali mobil.

 

 

Odvoz, který na skupinu čekal, a ani policisté tak neměli šanci je kontaktovat. "Když se veřejnost snažíme preventivně na houbaření připravit, vždy říkáme, že to nejdůležitější, co je třeba s sebou mít, je nabitý mobilní telefon a léky. Bohužel v tomto případě si ženy ty telefony nevzaly," řekla Hyšplerová.

 

Ačkoli nikdo z pohřešované trojice žádnou závažnou nemocí netrpí, v případě zranění nebo zatoulání se do míst, kde to člověk nezná, může být mobilní telefon otázkou života a smrti.

TN.cz