Běh o život

Útěk skončil. Saúdka prchající před islámem přistála v Kanadě!

Saúdka Rahaf Kunúnová (vpravo) přistála v Kanadě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Osmnáctiletá saudská dívka Rahaf Kunúnová, jejíž příběh v uplynulých dnech sledoval celý svět, je snad definitivně v bezpečí. Teenagerka, která se zřekla islámu a prchla před vlastními příbuznými, totiž dorazila do Kanady, která jí udělila azyl.

Rahaf dorazila na Pearsonovo mezinárodní letiště v kanadském Torontu v sobotu. Letěla linkou korejských aerolinií ze Soulu. Na twitteru uveřejnila fotky, jak sedí v letadle s úlevným popiskem: Dokázala jsem to!

 

Na krátkém videu z letiště dívku doprovází také kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freelandová. Rahaf na sobě má modrou kšiltovku a světlou mikinu s velkým nápisem Kanada.

 

 

Dívka na sebe přitáhla pozornost poté, co se zabarikádovala na letišti v thajském Bangkoku a odmítla se vrátit za svojí rodinou. Hlavním důvodem byl fakt, že se Rahaf zřekla islámu, což je zločin, který se v Saúdské Arábii trestá smrtí.

 

 

"Doma nemůžu studovat a pracovat, takže chci být svobodná a o obojím si rozhodnout," řekla Saúdka už dříve BBC. Pro AFP pro změnu uvedla, že ji doma psychicky i fyzicky týrali - například prý půl roku nesměla vycházet z pokoje poté, co si zkrátila vlasy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz